Ovacık, Ankara’nın en kalabalık ilçesi olan ve geniş sosyal imkanlara sahip olmasıyla bilinen Keçiören semtinin gelişime en açık alanıdır. Ankara’nın ve Keçiören’in en elit ve nezih yerleşim yeri olma yolunda ilerlemektedir. Keçiören halkının ferah ve konforlu yerleşim yeri arayışlarında Ovacık, Çayyolu ve Çukurambar bölgelerine modern bir alternatif olmuştur. Aynı zamanda Ostim, İvedik, Akyurt, Saray ve Çubuk’taki sanayi bölgelerine yakınlığıyla da gelişim açısından oldukça etkili bir konuma sahiptir.

Lokasyon itibarıyla Esenboğa Havalimanı’na 23 km mesafede olması ve çevre yoluna yakın olması, Ankara’nın her bölgesine hızlı ulaşımı kolaylaştırması bakımından bölgeyi avantajlı kılar. Ovacık’ın aynı zamanda Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin belirlediği havalimanı metrosu güzergâhı üzerinde olması da bölgeye pratik ulaşımın sağlanması açısından, Ovacık’ın artılarındandır.

Ovacık, imar olarak yeni açılmış, geliştirilme aşamasında bir bölge olduğundan okulların da yeni kampüsleri için tercih ettiği bir alan olmuştur. Gelişen bu çevrede birçok AVM de yer almaktadır.

TOP